Doprovodný program akce

Statické ukázky

Doprovodný program je i letos plný zajímavostí a novinek. Během celého dne si budete moci prohlédnout vybavení a techniku všech složek IZS, které se letošního ročníků zúčastní. Rovněž vám naše partnerské organizace ukáží ve svých stáncích zajímavé ukázky své činnosti. Můžete si vyzkoušet, jak působí vliv alkoholu na vidění řidiče, nechat si změřit krevní tlak, zkusit resuscitaci dospělého i dítěte a mnoho dalšího. Každý návštěvník si rozhodně najde to své.

Dynamické ukázky

Pokud vám statické ukázky nestačí, je pro vás připraven dynamický program, kde uvidíte prezentovanou techniku přímo v akci. Součástí našeho programu jsou také ukázky kynologických útvarů, které vám ukáží práci našich složek se zvířaty. Program dynamických ukázek je skutečně nabitý. Vrcholem programu akce Ostrava žije první pomocí je již řadu let „velký zásah“, který je letos realizován ve formě ukázky práce hasičského záchranného sboru při vyprošťování zraněného z havarovaného vozidla a následné předání do péče zdravotníků.

Workshopy první pomoci

Pokud nemáte odvahu nebo chuť absolvovat zážitkové trasy, zkuste se zúčastnit workshopů. Letos jsme oproti loňskému ročníku rozšířili sérii workshopů, které vás určitě zaujmou. Budete mít možnost si v menších skupinách zkusit poskytování první pomoci u základních zranění a stavů. Krátký workshop bude odborně veden a kvalifikovaní lektoři zodpoví vaše případné dotazy. Cílem přednášek je předat důležité informace, které budete schopni v budoucnu použít pro případnou pomoc druhým.

Dětská trasa

Nedílnou součástí našeho doprovodného programu je také dětská trasa, která si klade za cíl hravou formou ukázat dětem základní pravidla bezpečnosti a první pomoci. Vybrané složky a partnerské organizace budou mít ve svých stáncích připraveny jednoduché úkoly, které budou děti bavit a zároveň se u nich něčemu přiučí. Trasa je přístupná po celý den konání akce a děti, které zvládnou projít trasu celou, budou odměněny drobnými dárky.

doprovodny-program-spj-pcr
Hrad žije první pomocí - doprovodný program MPO Hipologie
Hrad žije první pomocí - doprovodný program MPO Hipologie
doprovodny-program-workshop